Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Tel: 377 320 925, Mobil: 724 398 793, Čelakovského 10 Plzeň

ZBOŽÍ V AKCI

Cena 3 770,00 Kč
Cena 390,00 Kč
Cena 990,00 Kč

KONTAKTY

Western Hobby
Čelakovského 10
Plzeň 30100
tel: +420 377 320 925
info@westernhobby.cz
+420 724 398 793
Otevírací doba: PO - PÁ: 10:00-13:00 14:00-17:00

JAK NA TO » Ženské indiánské oblečení
Tradiční ženské indiánské oblečení

 

Základem tradičního indiánského oblečení pro ženy jsou šaty ať už látkové nebo kožené (z jelení kůže), legíny, mokasíny a opasek.

Šaty:

Šaty by měly být vyrobeny z látky nebo vyčiněnné kůže a dlouhé minimálně pod kolena. Každý kmen amerických indiánů si své šaty a ostatní doplňky zdobil poněkud jinak, ale všeobecně lze říci, že šaty bývají zdobeny skleněnými korálky, losími zuby, kelnatkami, cauri mušlemi a zvonečky. Mohou být i různě obarvené.

 

Ženské legíny:

Legíny byly nošeny indiánkami jako nezbytný doplněk k šatům. Převážně jde o dvě samostatně navlékané nohavice uvazované pod kolenem. Legíny bývají zdobeny korálkovou výšivkou, mosaznými hřeby, konči a např. zvonečky.

 

Mokasíny:

Mokasíny jsou tradiční obuví všech indiánských kmenů. Jejich střih a technika zhotovení se lišily oblast od oblasti. Námi vyráběné mokasíny jsou sešité ze dvou hlavních dílů - ze samostatné podrážky z jeleního krku a ze svršku z vydělané jelení kůže. Jedná se o tzv. mladší střih mokasínů z území velkých plání, který se začal mezi indiány používat na počátku 60. let 19. století.

Mokasíny jsou doplněny jazykem a řemínkem na zavázání. Jejich zdobení může být různé, mohou být barvené, zdobené quillem nebo vyšívané korálky. Naše mokasíny jsou většinou vyšívány vzory typickými pro kmeny velkých plání nebo lesních indiánů. Na přání však můžeme zhotovit mokasíny jakkoli zdobené. Co se barev týká, snažíme se na výšivky používat korálky, které jsou co nejvíce podobné korálkům, které ve své době používali indiáni.

 

Opasek:

Indiánský opasek je nezbytnou součástí šatů. Opasek může být klasický, tedy ten, co známe v dnešní době nebo tzv. ženský opasek, ten má na boční straně ještě pruh vedoucí dolů, laicky řečeno, vypadá jako "ocas". Opasky bývají vyšívané nebo zdobené puklicemi, hřeby či quillem.

 

Ozdoby:

Indiánky se samozřejmě rády zdobily, používaly různé ozdoby do vlasů např. na copy. Na krku nosily amulety či přívěsky. Známý je tzv. nákrčník, který nosily jak indiánské ženy tak muži. Součástí jejich outfitu byly také váčky, tašky a pouzdro se šídlem či pouzdro s nožem.

 

Naší snahou je, aby indiánské oblečení, které vyrábíme pro naše klienty byly co nejvíc podobné těm, které se na americkém kontinentě dříve nosily, ale zároveň, aby byly dostupné jak cenově tak použitým materiálem.